آرشیو مطالب

پربازدیدترین مطالب

آخرین مطالب

تگ(برچسب)

هفت دلیل موفقیت یک سایت

۱- اهمیت ظاهر سایت

برای موفقیت یک سایت ، طراحی سایت مهمترین چیز یک وب سایت نمی تواند باشد اما اگر طراحی سایت شما از حد استاندارد کیفیت طراحی کمتر باشد مشتریان زیادی سایت شما را جدی نمیگیرند.

اگر عین طراحی سایت شما موجود باشد و یک طراحی کپی را به نمایش گذاشته باشید مردم شما را کوچک و غیر حرفه ای نگاه میکنند و اصلا برایشان مهم نیست که حتی چقدر بزرگ و موفق هستید .

سایتی که خوب طراحی شده باشد فورا با کاربر ارتباط برقرار میکند و شما را بزرگ ، با ثبات و موفق جلوه میدهد .

۲- محتوای سایت

سعی کنید در سایتتان به مشتریان خود اطلاعاتی را که نیاز دارند ارائه بدهید .

صفحه اصلی وب سایت شما باید شامل این موارد باشه : درباره شرکت شما ، توضیح درباره کار و تجارت شما ، معرفی محصولات و سرویس هایی که ارائه میدهید و مهمتر از همه نمایش آن چه که شما را از سایر رقبا متمایز میکنه .

۳- دسترسی آسان به محتوای سایت

برای موفقیت یک سایت باید دسترسی به قسمت های مختلف روان باشد. مطمئناً گذراندن بازدیدکننده از مسیرهای پیچ در پیچ برای ارائه اطلاعات مورد نیازش و هدایت او به صفحات مختلف سایت می تواند باعث سردرگمی و خروج از سایت شود. سعی کنید هر بازدیدکننده ای حداکثر با ۳ کلیک به مطلب مورد نظرش دسترسی پیدا کند.
هر قدر هم که خدمات و محصولات شما تنوع داشته باشد باید سعی کنید حداقل مسیر ممکن را برای اطلاعات به بازدیدکننده سایت انتخاب کنید.

۴- مطمئن شوید که دیگران می توانند شما را پیدا کنند.

از عوامل موفقیت یک سایت می توان به راحت پیدا شدن سایت اشاره کرد. هر قدر که تعداد سایت ها بیشتر می شود و رقیبان شما بیشتر میشوند اهمیت سئو بیشتر خود را نمایان می کند. بهینه سازی سایت (SEO) یک موضوع مهم هست . در حالت مطلوب ، شما باید متخصص خدمات سئو وب سایت خود را داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که موتورهای جستجو میتونند سایت شما را پیدا کنند. سعی کنید که علاوه بر طراحی سایت خود به بهینه سازی هم اهمیت بدهید. طراحی سایت شما هر قدر هم چشم نواز و زیبا باشد , وقتی کسی نتواند آنرا در میان نتایج جستجوی موتورهای جستجو پیدا کند موفق نخواهید بود.
در بعضی موارد طراح  از کلمات کلیدی در تصاویر استفاده می کند که به دلیل عدم توانایی خزنده های موتورهای جستجو در یافتن این مطالب باعث مخفی ماندن کلمات کلیدی سایت شما از چشم  این خرنده ها می شود.

۵- بروز رسانی

بروز رسانی و آپدیت مرتب سایت از دیگر عوامل موفقیت یک سایت است . سعی کنید سایت خود را بروز نگه دارید. یک سایت غیر فعال با اطلاعات قدیمی باعث دفع بازدیدکننده می شود و این حس را در بازدیدکننده تقویت می کند که نمی تواند از سایت شما اطلاعات مورد نیازش را دریافت کند.

۶- تبدیل بازدیدکننده به مشتری

مطمئناً هر کسی که به سایت شما مراجعه می کند مشتری نیست . این شما هستید که باید او را تبدیل به مشتری کنید. پرهیز از ارائه اطلاعات زائد و اضافی و سعی در مفید و خلاصه نگه داشتن مطالب موجود در سایت و همینطور وجود چت آنلاین یک ایده ی بسیار خوب هست و یا حتی دانلود کاتالوگ محصولات , میتواند به شما کمک بزرگی نماید.

۷ – اهمیت اجتماعات مجازی

برای معرفی برند خود از اجتماعات مجازی غافل نشوید. ایجاد یک صفحه در فیس بوک یا انشار آخرین مطالب و مقالات سایتتان در توییتر و گوگل پلاس و … می تواند کمک شایانی به برندینگ شما نماید.