طراحی سایت پرسش و پاسخ

طراحی سایت پرسش و پاسخ

امروزه افراد برای یافتن پاسخ پرسش های خود سریع ترین راه یعنی جستجو در دنیای اطلاعات اینترنت را انتخاب می نمایند زیرا از این طریق در کوتاه ترین مدت به پاسخ پرسش خود دست خواهند یافت و یا حتی با ورود به سایت پرسش و پاسخ که به همین منظور ایجاد گردیده است می توانند اگر در زمینه خاصی اطلاعاتی دارند به پرسش دیگران پاسخ گویند.

در سایت پرسش و پاسخ به تمامی سوالات پاسخ داده می شود و این سوال ها می توانند در مورد یک تخصص خاص و یا هر مسئله دیگری باشد. برخی از سایت های پرسش و پاسخ این امکان را دارند که سوالات مربوط به کارشناس را به صورت مجزا نمایش داده و مخاطب را در پیدا کردن پاسخ سوالات خود راهنمایی کنند.

هدف اصلی سایت پرسش و پاسخ ایجاد محیطی امن و آرام برای پاسخ گویی تخصصی به پرسش های کاربران در زمینه های موجود می باشد.

در سایت های پرسش و پاسخ دو مطلب «پاسخ» و «نظر» این باعث میشود سایت دیگر حالت بهم ریختگی پیدا نکند و منظم به نظر برسد زیرا هر گاه کاربری قصد پاسخ به سوال اصلی را داشته باشد جوابش را با عنوان «پاسخ» درج می‌کند ولی اگر بخواهد دیگر پاسخ ها را نقد و بررسی کند و در جواب به انها چیزی بنویسد آن را به عنوان «نظر» » درج میکند و اینگونه تفاوت ها را قائل میشود و اگر خواستند نظرشان را تغییر بدهند میتوانند از ویرایش استفاده کنند .

در وب سایت پرسش و پاسخ برای جستجوی بهتر سوالات خود نکته ی زیر را در نظر بگیرید :

  • عنوانی که برای سوال میگذارید را روشن و گویا بیان کنید. عبارات بی‌ ربط را درج نکنید و متن سوال را به اندازه ی کافی توضیح دهید تا خواننده ی سوال مفهوم را متوجه شود .